Miley Cyrus On Her Wild Past, Reinvention and Being a "F*cking Role Model"

16. července 2017 v 12:56 | Kikuš |  Interview
Preložený rozhovor pre Harper´s Bazaar :
loading

Byla tady Miley Cyrus předtím? Železářství, soud, pustá hlavní ulice tohoto města v kopcích mimo Los Angeles - všechno to vypadá tak povědomě. Takto to může připadat komukoliv, protože to vlastní Disney a bylo tam natočeno nesčetné množství filmů, seriálů a reklam. Vzhledem k relativně dlouhé kariéře Miley, déja vu, které si právě teď prožívá, má své důvody. Přimhouří oči a loví v paměti. Najednou se její modré oči široce rozzáří. "Já to věděla!" zakřičí, když její manažer potvrdí, že zde natáčela video pro své album z roku 2013, Bangerz. "Wow", povzdechne si, "to je jak z jiného života."


Taky je, v určitém slova smyslu. Ve 24 letech, Miley Cyrus měla už více životů, než jakákoliv průměrná popová hvězda, jelikož byla již dětskou herečkou, rockovou umělkyní, ikona popové kultury a internetovým meme, a to vše ve věku, ve kterém mnoho lidí teprve zjišťuje teprve svou první identitu.

Nyní je v polovině další proměny, "Přechodu," jak tomu říká ona, zatímco sedí na schodech skladiště, což není ani skladiště, ale jen prázdná místnost, kde je šatník s oblečením, které si vybrala pro Bazaar photoshoot - jednoduché, ženské kousky, které odrážejí Laurel Canyon estetiku toho, co bude její šesté, zatím nepojmenované, album. Sbírka jednoduchých, country-ovlivněných, popových skladeb, je výrazným odklonem od její nedávné nahrávky, Miley Cyrus & Her Dead Petz, spolupráce s Flaming Lips, kterou vydala online a propagovala ji na tour, kde opakovaně nosila roh jednorožce a umělý penis.

"Cítím se hodně vzdálená od tamté osobnosti," prohlašuje Miley, zatímco propíná své dlouhé nohy na zaprášené podlaze, oblečená ve starších modrobílých kalhotech. "Jen chci, aby lidi viděli, že tohle jsem teď já. Neříkám, že jsem nikdy nebyla sama sebou." vysvětluje. "Kdo jsem byla na mé poslední nahrávce, to jsem byla opravdu já. Ale já jsem byla už různými osobnostmi, protože se hodně měním."

Během posledních několika měsíců, Miley prožívala "media blackout", jak to sama popisuje, ale teď z ní slova vyprchala jako bublinky šampaňského. "Myslím, že tak rychle zjištuji, kdo jsem, že mám problém s tím udržovat krok se sama sebou," v jednom bodě vysvětluje.

Její evoluce, a jak bude vnímána, je prioritou. "Lidé říkají, že je špatné se změnit," a pokračuje. "Víte, lidé budou říkat, změnil jsi se. A má vás to zranit. Ale máte se měnit celou dobu." Hlavně v popové hudbě, kde je přerod je hodně důležitý.

Miley první pokusy o přerod byly váhavé. Zahrnují nápadně sexy film The Last Song od Nicholase Sparkse, kde na natáčení potkala svého současného snoubence, Liama Hemswortha, kouření z vodní dýmky, obálka magazínu Vanity Fair, kde očividně pózovala nahoře bez, poté lehčí tančení u tyče na Teen Choice Awards. Pak najednou kde se vzala, tu se vzala, tančila na pódiu 2013 MTV Video Awards v podprsence a kalhotkách tělové barvy, twerkujíc s Robinem Thickem, s vystoupením, od kterého nešly odtrhnout oči, což podle ní byl "typ vystoupení, se kterým říkám jděte do háje" systému, který ji vytvořil a potlačil. Reakce v té době byla dost nevlídná.

Rodiče zakrývali svým dětem oči. Babičky z Miley rodného Nashvillu si tehdy říkaly, co se jí to stalo. (No, kromě jedné, která říká: "Líbilo se mi to." Mammie, a.k.a. Loretta Jean Palmer Finley, Miley babička z matčiny strany, která je na focení jejího photoshootu a chodí na většinu vystoupení její vnučky.) Co se týče Miley, tak ta to bere tak, jak to je. "Někdy je opravdu děsivé, když někdo říká "Tohle jsem já." "Lidé mě sledují od mého útlého mládí, myslí si, že mě znají. Slyšela jsem spousty komenářů, které říkaly - Chceme Miley zpátky. Ale vy mi nemůžete říct, kdo to je. Já stojím přímo tady."

Pak přišel moment s Nicki Minaj, který obletěl celý svět. Miley samozřejmě mohla být o něco mírnější, když kritizovala Minaj za vyjádření, když její video k songu Anaconda neobdrželo nominaci na MTV Video Awards v kategorii Video of the Year v roce 2015. Je však těžší se podívat teď na moment, kdy ji Minaj během show nazvala "tou děvkou, co o mě tehdy v novinách měla co říct" a necítit trochu lítost k Miley, která ve svém plastovém kšilstu a dredech bílé holky, vypadala mírně rozrušeně, když si uvědomila, že chvíle výměny - opravdové sociální výměny - právě nastala a ona, i přes ty nejlepší úmysly, skončila na té špatné straně.

Věc se má tak, že Miley je citlivá. "Není konfrontační," říká Mammie, která mi, zatímco jsme na focení, vypráví příběh Miley ještě z doby natáčení Hannah Montana, kdy se Miley snažila vyhrát nad nepřátelskou spolu-účinkující, nebudu opakovat detatily, aby se neriskovala diskrétnost Mammie. "Jen chtěla, aby ji ta holka měla ráda."


Po incidentu s Minaj, Miley ustoupila do pozadí. Vyjela na tour propagovat nahrávku s Flaming Lips, kterou Spin nazval "legálně zvláštní", v dobrém slova smyslu. Přestěhovala se do Malibu, kde má duhově nabarvené nahrávací studio a prasečí zvěřinec, který ráno před focením vykartáčovala. ("Potřebovala jsem ten čas a mými prasátky, protože to je to, co mě dělá opravdu šťastnout, v nespojeném pracovním způsobu," říká.) Také si udělala čas na reflexi a uvědomila si, že si na to nikdy nenašla pořádně čas. "Je tam spousty věcí, co si jako dětský bavič neuvědomuji, protože toho bylo tolik na zapamatován," říká Miley. "Je to jako cokoliv jiného, co v určitou chvíli prožíváte. Pod jakým tlakem a jak moc mě to ovlivňovalo jsem si vlastně uvědomila až tenhle rok."

Když o tom mluví, tak zní trochu naštvaně. "Lidé byli šokováni některými věcmi, které jsem dělala," říká a odkazuje tak na její období twerkování. "Více šokující by však mělo být to, že v 11 nebo 12 letech mi makeup, paruku a oblečení vybírala skupina starších pánů." ujasňuje. "Nechtěla jsem nenávidět muže, miluji všechny lidi, jsem velmi lidská." pokračuje. "Beyoncé prohlásila, Holky vládnou světu, a myslím, že bylo důležité toto říct, protože myslím, že celý život nás nutí si myslet, že to není pravda. Není divu, že hodně lidí ztrácí svou životní cestu a ztrácí tím, kým jsou, protože jim vždy ostatní říkají, jací by měli být."

Během své pauzy se ponořila do své organizace Happy Hippie Foundation, kterou založila v roce 2014 a má za poslání "vyzvat mladé lidi, aby bojovali proti nespravedlnosti, které čelí mladí bez domova, LGBTQ mladí a další zranitelné/bezbranné populace." I když se v minulosti Miley identifikovala jako "pansexuál", tak je právě v jednom z nejvíce přímých vztahů na světě. (Zpátky k Hemsworthovi se vrátila v roce 2015 a jsou spolu zasnoubení, oslňující kámen na prstě se dá těžko přehlídnout.) "Když jsem začala mluvit o právech trans lidí, tak jsem strávila hodiny na telefonu, kde jsem mluvila s experty, takže jsem pak mohla mluvit o věcech, které jsem měla potvrzené a ověřené." říká. "Myslím, že mé spojení s trans lidmi je takové: Vždy byste měli být schopní změnit se a být tím, kým jste." "Víte co, neměli byste být přilepení k pohlaví, věku, rase, tyhle věci by vás neměly definovat. Rodíme se jako bílá plátna, a váš úkol na tomto světě je pomalovat je tak, jak vy chcete a pokud chcete, tak je můžete strhnout a začít odznova, je jedno, kolikrát za život to bude.

Minulý rok se zúčastnila kampaně pro Hillary Clintonovou během prezidentských voleb, a Miley říká, že konečný výsledek ji "velmi rozrušil." "Trvalo mi zhruba tři dny, než jsem přestala plakat."
Jakmile přestala, tak strhla svá plátna znovu. Dokonce přestala kouřit. "Jen pro teď," a pokračuje: "Cituji moudrého Justina Biebera, nikdy neříkej nikdy, ale pro teď chci mít jasno a být čistá."

Teď si svůj makeup pro natáčení a focení dělá sama, je minimální. Rozhodla se, že její předchozí výrazná osobnost už splnila svůj účel. "Stalo se z toho něco, co ode mě bylo očekáváno. Nechtěla jsem přijít na photoshoot a být tou holkou, která vystrkuje prsa a vyplazuje jazyk. Ze začátku to byl způsob, jak říct - Jděte do háje. Holky by měly mít tuhle svobodu a tak dále. - Ale pak se to dostalo do bodu, kdy jsem se cítila sexualizována."
Navíc, všichni to teď dělají. "I na Met Gala, všichni měli vystrčená prsa, vystrčené zadky, co je na tom teď tak cool?" nadhazuje řečnickou otázku. " Pro mě je více cool, když tomu tak není."

Miley také řekla, že jak změnila svoji novou identitu, tak se zeptala sama sebe. "Jak můžu být ten zatracený vzor, kterým mám být?" a podívá se na mě. "Jo, právě jsem řekla zatracený vzor." opakuje po sobě. "A kdo se stará? Jenom kvůli tomu, že jsem ukázala prsa, tak hned nejsem o něco menším vzorem."
Přesně, možná to znamená, že je i více vzorem. "Myslím, že lidem ukazuji, že můžou být sví. Také si myslím, že taková věc, co pro mě je důležitá, během tohoto menšího přechodu v mé kariéře, je to, že je mi jedno, zda jsem cool. Prostě chci být svá."


ZDROJ : FB CZECH & SLOVAKIA SMILERS (CYRUS VIRUS)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama